قوانینی که به داد هر معامله گری میرسند!

قوانینی که به داد هر معامله گری میرسند!

حرفه معامله گری هیچ محدودیتی ندارد و هر کس هر طور که دوست داشته باشد میتواند در این حرفه فعالیت کند . اما موفقیت دراین حرفه تنها از یک راه به دست می آید : تبعیت از قوانین ! آزادی عملی که در این راه وجود دارد در هیچ حرفه ای نیست .به همین خاطر خیلی از تازه واردها در همان ابتدا به خاطر این آزادی سر در گم میشوند ! د راین مطلب قوانین کلی حرفه ای معامله گری را مرور میکنیم .با تریدینگ لند همراه باشید.

نوسان گیری روزانه همان سرمایه گذاری نیست!

شما با نوسان گیری اقدام به خرید و نگهداری دارایی نمیکنید خیلی راحت تمام دارایی خود را در کمتر از یک روز از دست می دهید!شما باید قبل از ورود به این حرفه این مفهوم را به خوبی درک کنید.

نوسانگیری روزانه قمار بازی نیست!

نوسان گیری روزانه قمار بازی نیست.اگر نمیخواهید این کار را جدی بگیرید بهتر است که قبل از تحمل ضررهای سنگین از این حرفه دور شوید .نوسان گیری و معامله گری روزانه یک کار جدی و بسیار ریسکی است و نیازمند سخت کوشی است. حتی قبل از ورود به معامله هم کار سخت است.

بعد از پایان جلسه معاملاتی اقدامات خود را مرور کنید

عادت کنید هر روز بعد از پایان جلسه معاملاتی رفتار و اقدامات خود را مرور کنید .

در طول جلسه معاملاتی چه کار کردید؟

واکنش شما به بازار چه بوده است؟

از خود سوال بپرسید و مرور کنید که چه اتفاقی افتاده است؟

این بهترین فرصت برای یادگیری است.به این قانون پایبند باشید :در 15 دقیقه اول جلسه کاری هیچ کاری نکنید و در پایان جلسه همه چیز را مرور کنید!

در 15 دقیقه ابتدایی بازار معامله نکنید!

معمولا 15 دقیقه اول روز معاملاتی بسیار نوسانی است و در عین حال دادهای قیمتی جدید و به روز برای تصمیم گیری وجود ندارند. به همین دلیل بهتر است که در 15 دقیقه اول روز کاری نکنید و تناه نظاره گر بازار باشید.

بهترین معاملات را انتخاب کنید!

مجبور نیستید از هر جایی وارد معامله شوید!پول و سرمایه ای که وارد بازار کرده ایدبا ارزش است.هر سیگنال یا فرصت معاملاتی ارز ش ورود ندارد.فرصت های معاملاتی را پیدا کنید که شانس موفقیت بالاتری دارند.وسواس به خرج دهید و هر سیکنالی را قبول نکنید!

قبل از معامله ریسک و بازدهی را محاسبه کنید

باید پیش از ورود به هر معامله ای بدانید که چقدر می توانید سود کنید!نه تنها باید مقدار زیان و سود احتمالی را بدانید بلکه باید از دستورات حد سود و حد ضرر هم برای کنترل معامله استفاده کنید.تبیعبت از همین قانون ساده استفاده از دستور حد ضرر می تواند مزیت بزرگی باشد.چونکه تقریبا هیچ تازه کاری دوست ندارد از حد ضرر استفاده کند و خیلی سریع از بازار اخراج میشود.اگر از حد ضرر استفاده کنید حداقل می دانید که چگونه و بعد از چند ضرر از بازار اخراج خواهید شد.دانستن همین موضوع کافی است تا برنامه ای برای دوری از آن بنویسید!

همیشه خودتان را کنترل کنید!

وسوسه نشوید و اجازه ندهید بازار بر شما غلبه کند .بازار را دنبال کنید اما اجازه ندهید بازار شما را کنترل کند.اگر بازار بدون حضور شما حرکت کرده اجازه دهید حرکت کند و فکر نکنید که از قافله جا مانده اید.رفتار بازار را هیچ کس نمیتواند کنترل کند.هیچ کس هم نمیتواند به طور کامل و دقیق مثل بازار عمل کند.شما در نهایت می توانید خودتان را کنترل کنید.

اگر شک داشتید حجم معامله را پایین بیاورید

اکر به شانس موفقیت معامله شک دارید با حجم کمتری وارد شوید.این یک ایده بسیار ساده برای محدود کردن ضرر معامله است.توجه داشته باشید که شما مجبور نیستید همیشه معامله کنید .اما وقتی که تصمیم به معامله گرفتید و ته دلتان هم شک دارید بهتر است که با حجم کمتری وارد معامله شوید

ضرر بخشی از معامله است!

تقریبا همه می خواهند هر روز در پایان جلسه کاری با سود به کار خود پایان دهند .معامله گری و به خصوص نوسان گیری کار ریسکی است و احتمالات در آن نقش زیادی دارد.این طبیعی است که بعضی روزها با ضرر کار را به پایان برسانید.ضرر بخشی از کار است.وظیفه شما به عنوان معامله گر هم این است که مطمئن شوید ضرری که متحمل شده اید حداقل مقدار ممکن بوده است.اگر نتوانید ضرر را قبول کنید کارهای احمقانه ای انجام خواهید داد و ضررهای بیشتری متحمل خواهید شد.

قوانینی که به داد هر معامله گری میرسند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top